برگزیده آخرین اخبار

عکس یادگاری فدائیان اسلام/آیت الله جوادی آملی در کنار شهید نواب صفوی چاپ فرستادن به ایمیل
 

 

alt
به گزارس فدائیان اسلام، جمعیت فدائیان اسلام یک مقطع پررنگ و طلایی در تاریخ و در راه مبارزه با ظلم و طاغوت را به خود اختصاص دادند. شجاعت و ایمان مثال زدنی مردان این گروه هنوز برای هر آزاد مردی رشک بر انگیز است. سید مجتبی نواب صفوی رهبر این گروه بود که خود از مجاهدین به نام دهه بیست است. افرادی چون خلیل طهماسبی، صفار هرندی، سید حسین امامی، عبدالحسین واحدی و ... از جمله کسانی بودند که نواب صفوی را در راه مبارزه یاری می‌کردند و هر کدام اهداف بزرگی را به ثمر رساندند و سرانجام همه به شهادت در راه خدا ختم شد و مزدشان را از پروردگاری که روزی دهنده همه خلق است گرفتند.
این گروه جز افرادی مانند سید مجتبی که روحانی بود معمولا با کلاه‌های پوستی بلندی که بر سرشان می‌گذاشتند شناخته شده بودند. مقام معظم رهبری در خاطراتشان در دیداری که با این گروه داشتند نیز می‌نویسند: یادم نمی‌رود که آن روز جزو روزهای فراموش‌نشدنی زندگی من بود. مرحوم نواب آمد؛ یک عده هم از فدائیان اسلام با او بودند که با کلاه‌شان مشخص می‌شدند. کلاه‌های پوستی بلندی که سرشان می‌گذاشتند و با آن مشخص می‌شدند. اینها هم دور و برش را گرفته بودند و همراه با جمعیتی وارد مدرسه سلیمان‌خان شدند. راهنمایی‌شان کردیم و آمدند در مدارس مدرسه که جای کوچکی بود، نشستند. طلاب مدرسه هم جمع شدند. هوا هم گرم شده بود. تابستان بود، ظاهراً یا پاییز، درست یادم نیست. آفتاب گرمی بود. ایشان هم شروع به سخنرانی کرد. سخنرانی نواب، یک سخنرانی معمولی نبود. بلند می‌شد می‌ایستاد و با شعار کوبنده و [با لحنی] شعاری شروع به صحبت می‌کرد. من محو نواب شده بودم.

تصویر زیر جمعیت فدائیان اسلام را نشان می دهد که با مراد خود عکس یادگاری گرفته اند. آیت الله جوادی آملی در سمت راست تصویر(باعینک) مشاهده می شوند.


پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام

 

 

افزودن نظر