برگزیده آخرین اخبار

آیت الله جوادی آملی: داعش مصیبت جهان اسلام است چاپ فرستادن به ایمیل
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: داعش که اسلحه در دست گرفته و جنایت می‌کند مصیبت جهان اسلام است.  

alt

به گزارس فدائیان اسلام، به نقل از مهر، آیت‌ الله عبدالله جوادی آملی ظهر دوشنبه در درس تفسیر خود در مسجد اعظم قم اظهار داشت: تفکر داعش همانند تفکر ابن تیمیه است که معتقد بودند خدا در روز قیامت از عرش پائین می‌آید و دیده می‌شود.

وی ادامه داد: کسانی که خدا را مجسم می‌دانستند در آن روز مصیبت جهان اسلام بودند که بزرگان علمی و دینی آن روز با آنها مبارزه کردند و امروز هم داعشی‌ها اسلحه به دست گرفته و مصیبت جهان اسلام شده‌اند.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه مومنان کسانی هستند که از غیر خدا هراسی ندارند، اضافه کرد: انسان مومن جز از خدا هراسی ندارد و از کفار و مکر دشمنان نمی‌ترسد زیرا همه چیز را در تدبیر قدرت الهی می‌داند.

وی ادامه داد: امروز هم که بحث از تحریم و حمله سیاسی و نظامی علیه ملت ایران می‌شود اگر ما مومن باشیم و به خدا توکل کنیم همه ملائکه و فرشتگان و کسانی که حامل عرش خدا هستند مراقب ما و نظام ما خواهند بود و این تهدیدات نباید موجب ترس ما شود.

وی اضافه کرد: عالم آفرینش که قرآن آن را به عرش الهی تعبیر می‌کند همه توسط مدبرات آفرینش و فرشتگان اداره می‌شوند و به اذن خدا هم حافظ مومنان هستند و برای آن دعا می‌کنند و از خدا استغفار برای آنان می‌طلبند تا توبه آنان قبول و تکمیل شود.


پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام

 

افزودن نظر