برگزیده آخرین اخبار

«ارتش آزاد سوریه» با داعش بیعت کردند چاپ فرستادن به ایمیل
سه هزار نفر از اعضای گروه موسوم به «ارتش آزاد» سوریه با تروریست‌های داعش در ارتفاعات قلمون بیعت کردند.
به گزارس فدائیا ن اسلام، به نقل از العالم ؛ حدود سه هزار نفر از عناصر باقیمانده گروه مسلح و تروریستی موسوم به ارتش آزاد در ارتفاعات قلمون با داعش بیعت کردند؛ این عناصر که به اصطلاح شوراهای نظامی را در حمص و القصیر تشکیل می دادند؛ بعد از اینکه ارتش سوریه روستاهای قلمون در حومه دمشق را پاکسازی کرد به ارتفاعات قلمون گریختند.

به گزارش جهان، بارش برف و سردی هوا در ارتفاعات قلمون در ریف دمشق نیز مانع از ادامه عملیات ارتش سوریه علیه گروههای مسلح نشد به طوری که به دنبال عملیات ارتش و فروپاشی گروه های مسلح برخی از این گروهها به نفع گروههای دیگر عقب نشینی کردند.

به گفته برخی منابع، در این بین مهم ترین تحول اعلام بیعت عناصر ده ها شاخه از ارتش آزاد در منطقه قلمون با داعش است.

«علی قاسم» مدیر مسوول روزنامه الثوره سوریه در مصاحبه با شبکه العالم گفت: این گروه ها حالت قطب بندی کشورهای حامی تروریسم را منعکس می کنند به همین علت اختلاف یا توافق آنها، اختلاف و توافق این کشورها را درباره یک هدف مشخص، منعکس می کند.

وی افزود: وضعیت گروه های مسلح در نهایت تغییری نخواهد کرد زیرا مبارزه با گروه های تروریستی با قدرت توسط ارتش و نیروهای مردمی ادامه دارد در نتیجه عملیات ارتش سوریه علیه جبهه النصره یا داعش یا دیگر گروههای تروریستی تا نابودی آخرین تروریست در سوریه ادامه خواهد یافت

به گزارش جهان، گروههای مسلحی که به داعش پیوسته اند همان گروههای وابسته به شوراهای نظامی در حمص و القصیر هستند که بعد از شکست خود در این مناطق به قلمون پناه بردند سپس بعد از پاکسازی روستای قلمون به دست ارتش سوریه و کمیته های مردمی به ارتفاعات قلمون منتقل شدند. شمار این افراد مسلح سه هزار نفر برآورد شده است.

در همین ارتباط، «ملاذ مقداد» رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات وزارت اطلاع رسانی سوریه گفت: آمریکایی ها به مزدوران تکیه دارند و ناچارند از آن ها حمایت ایدیولوژیک کنند آن ها مدتی با اخوان المسلمین تعامل داشتند اما در نهایت خواستار یک جریان هستند؛ جریانی که سیاست آن مبتنی بر قتل و کشتار و به حاشیه راندن دیگران است و طرح آن ها روی کار آمدن دولتی شکست خورده است که به نفع رژیم صهیونیستی و آمریکا عمل کند.

کارشناسان معتقدند پایان حضور عناصر ارتش آزاد در ارتفاعات قلمون که آمریکا تلاش کرد با حمایت مالی و تسلیحاتی، آنها را افراد میانه رو معرفی کند؛ جبهه النصره و داعش را رو در روی هم قرار خواهد داد، تا درگیری ها بین دو طرف ادامه پیدا کند.

در همین ارتباط، سناتور «جان مک‌کین» از اعضای برجسته حزب جمهوری‌خواه در سنای آمریکا در اظهارات شب گذشته خود اوباما را به مدیریت ناصحیح جنگ با داعش متهم کرد و در مقام دفاع از مواضع خود گفت: «داعش در حال پیروزی است.»

وی گفت: «باید عوامل این گروه را تعقیب کنیم و باید نیروهای زمینی بیشتری به منطقه اعزام کنیم، باید منطقه پرواز ممنوع ایجاد کنیم، باید به ارتش آزاد اسلحه بدهیم، دولت هم باید یک استراتژی منسجم تدوین و به کنگره ارائه کند.»


پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام

 

 

افزودن نظر