برگزیده آخرین اخبار

نمایش‌ضدتروریستی حامیان‌تروریسم+عکس چاپ فرستادن به ایمیل
رسانه‌های فرانسوی شمار شرکت کنندگان در راهپیمایی اعلام اتحاد ملی و همدردی با کارکنان نشریه فکاهی شارلی ابدو را حدود سه میلیون نفر یعنی رقمی بالا‌تر از شمار کسانی که در زمان پیروزی متحدین بر نیروهای نازی در جنگ جهانی دوم به خیابانهای پاریس آمده بودند، برآورد کردند.
به گزارس فدائیا ن اسلام، به نقل از ابنا، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه به همراه مسئولان نزدیک به ۵۰ کشور جهان عصر روز گذشته در جمع هزاران فرانسوی در میدان جمهوری پاریس حاضر شدند و با شرکت در راهپیمایی «اتحاد»، تروریسم و حملات اخیر پاریس را محکوم و همبستگی خود را با قربانیان این حوادث اعلام کردند.

در صف راهپیمایان پس از خانواده قربانیان، اولاند و مسئولان خارجی نزدیک به ۵۰ کشور جهان قرار گرفتند و پس از آن‌ها شخصیت‌های سیاسی و چهره‌های سر‌شناس فرانسوی به راهپیمایی پرداختند و مردم عادی در پی این سه گروه به سوی میدان ملت حرکت کردند.

مردم فرانسه از صبح دیروز در میدان جمهوری در مرکز پاریس تجمع کرده‌ بودند. فرانسوا اولاند، رئیس‌ جمهوری فرانسه پیش از حضور در راهپیمایی از سران و مقام‌های حاضر در مراسم در کاخ الیزه استقبال کرد.

بیش از ۵۵۰۰ نیروی پلیس و ارتش در پاریس مستقر شدند تا به تامین امنیت شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی بپردازند. رهبران و مقاماتی ازجمله نخست‌وزیر انگلیس، صدراعظم آلمان، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، پادشاه اردن و همسرش، نخست‌وزیر تونس، وزیر خارجه مصر، وزیر خارجه مراکش، نخست‌وزیر ترکیه، رئیس‌جمهوری اوکراین، رئیس‌جمهور مالی، نخست‌وزیر ایتالیا، نخست‌وزیر اسپانیا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این راهپیمایی در کنار اولاند حاضر شدند.

در همین حال برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه گفته است که کشور در هفته‌های آینده در وضعیت آماده‌باش کامل خواهد بود.

وزارت کشور فرانسه تعداد افراد شرکت کننده در تجمع روز گذشته فرانسه را سه میلیون و هفتصد هزار نفر تخمین زد.

وزارت کشور فرانسه در پیامی در صفحه توئیتر رسمی خود نوشت: دست کم سه میلیون و هفتصد هزار نفر در تجمعی بی‌سابقه در فرانسه شرکت کردند.

رسانه‌های فرانسوی نیز شمار شرکت کنندگان در راهپیمایی که مردم فرانسه در روز یکشنبه برای اعلام اتحاد ملی و همدردی با کارکنان نشریه فکاهی شارلی ابدو برگزار کردند، حدود سه میلیون نفر یعنی رقمی بالا‌تر از شمار کسانی که در زمان پیروزی متحدین بر نیروهای نازی در جنگ جهانی دوم به خیابانهای پاریس آمده بودند، برآورد کردند.

راهپیمایی ضدتروریسم در پاریس با شرکت دولت‌های اروپایی و چند رژیم دیگر درحالی صورت گرفت که این راهپیمایی چند سئوال را در ذهن جهانیان ایجاد کرده است.

مردم جهان این پرسش را دارند چرا وقتی اینگونه حملات تروریستی در مناطق دیگر همچون افغانستان، عراق، سوریه و یمن صورت می‌گیرد دولت‌های غربی چنین راهپیمایی‌هایی راه نمی‌اندازند. علاوه بر آن، براساس اسناد و شواهد موجود، دولتهای غرب و در راس آن آمریکا و انگلیس، عامل به وجودآمدن این گروههای تروریستی می‌باشند و اگر این راهپیمایی واقعا به قصد مبارزه با تروریسم بوده، دولتهای آمریکا، انگلیس، آلمان و خود فرانسوی‌ها باید به عنوان مقصر و متهم محاکمه شوند.

نکته مضحک و سئوال برانگیز دیگر، حضور نتانیاهو نخست‌وزیر جنایتکار رژیم صهیونیستی در تظاهرات به اصطلاح ضدتروریسم روز گذشته بود. نتانیاهو درحالی روز گذشته در صف اول راهپیمایی پاریس حرکت می‌کرد که دستش تا مرفق به خون فلسطینی‌ها آلوده است و مصداق بارز تروریسم دولتی است.

alt
alt
alt
alt
alt


پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام

 

 

افزودن نظر