برگزیده آخرین اخبار

سرلشگر فیروزآبادی: نواب صفوی الگوی طلاب باشد/ طلاب متعرضان به خط امام را تحمل نکنند چاپ فرستادن به ایمیل
  به گزارش پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام ، سرلشگر سید حسن فیروزآبادی پیش از ظهر پنجشنبه در همایش بزرگداشت شهید نواب صفوی و شهدای فدائیان اسلام که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: خداوند به مجاهدین فضیلت داده است و ما باید از این فضیلت دادن به مجاهدین و آن‌هایی که در جهاد شرکت نکرده‌اند و از این فضیلت بی‌نسیب مانده‌اند عبرت بگیریم. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه حرکت فدائیان اسلام برکات بزرگی را برای کشور و صیانت از اسلام داشته است، گفت: طلاب باید با اسوه و الگویی همچون شهید نواب صفوی بیشتر آشنا شوند.

 

وی با بیان این روایت از حضرت علی(ع) که باید از احوالات دیگران درس بگیریم، کفت: گرامیداشتن یاد شهدا یک وظیفه است و ما باید از زندگی و رشادت‌های آنان درس بگیریم که این از دستورات امام راحل و مقام معظم رهبری نیز می‌باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: من بر مزار این شهید والا مقام در وادی‌السلام قم اشک می‌ریزم که مظلوم واقع شده است چرا که این شخصیت بزرگ، راهبردی عظیم و بزرگ را در دوران خفقان طاغوت و در لباس روحانیت و در چهره سیادت مطرح کرد.

فیروزآبادی عنوان کرد: شهید نواب صفوی و جمعیت فدائیان اسلام به خوبی این را فهمیده بودند و هر کسی را که تشخیص می‌دادند از طریق نفوز اجانب در کشور و تعدی و تجاوز به حریم اسلام می‌خواهد در قانون‌گذاری و اداره مملکت عملی انجام دهد سزای آن حکم خدا است و آن را اجرا می‌کردند.

وی با بیان اینکه طلاب باید با زندگی و روح بزرگ شهید نواب صفوی آشنا شوند، افزود: خوب است در کنار مزار این شهید بزرگوار مدرسه‌ای برای طلبه‌ها ایجاد شود تا در کنار مزارش به درس بنشینند و با آن شهید بیشتر آشنا شوند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه طلاب باید با اسوه و الگویی همچون شهید نواب صفوی بیشتر آشنا شوند، اظهارکرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند اولین آتشی که از اسلام در دل ما افتاد از سوی نواب صفوی بوده است لذا طلبه‌ها باید اینگونه باشند و آتش اسلام را در دلشان داشته باشند.

یادواره شهید نواب صفوی

وی با بیان اینکه اقدامات شهید نواب صفوی و همرزمانش‌‌ همان راه قرآن بوده است، افزود: دشمنان اسلام و سران کفر به دلیل اینکه نتوانند حقوق ملت را ضایع و بر دین خدشه وارد کنند سزاوار مرگ‌اند و آنچه امروز برای ما مهم است مسئله تروریسم است که اسلام گرفتار آن شده است و عده‌ای از این طریق مردم بی‌گناه را به کشتن می‌دهند.

سرلشگر فیروزآبادی با بیان اینکه ترور از نظر اسلام محکوم است، گفت: مبادا افراد پیدا شوند که بین این حرکت عقلانی و دینی و جهانی با تروریسم مقایسه‌ای بکنند که این مقایسه‌ای جاهلانه است به خصوص که فدائیان اسلام جلوی بسیاری از توطئه‌های دشمن را گرفتند و هر حرکت فدائیان اسلام برکات بزرگی را برای کشور و صیانت از اسلام داشته است.

وی با بیان اینکه امام راحل از تیرباران جمعیت فدائیان اسلام بسیار متأثر شده بودند، افزود: سید حسن مدرس در مسائل قانون گزاری و مجلس تحولی انقلابی ایجاد کرد و شهید نواب صفوی توانست جمعیت را علیه مستکبران به میدان بکشاند.

طلبه‌ها نباید متعرضان به استقلال کشور و خط امام را تحمل کنند

این مقام مسؤل ضمن بیان اینکه طلبه‌ها باید با خصوصیات این شهید بیشتر آشنا شوند، گفت: طلبه نبایدکسانی را که می‌خواهند حدود استقلال کشور و خط امام را بشکنند و با قلم و یا سخنرانی خود نا‌امنی ایجاد کنند را تحمل کنند.

وی تصریح کرد: امروز دیگر نیاز نیست تا خط فدائیان اسلام در جمهوری اسلامی جاری شود چرا که ولی فقیه با تدبیر خود به اداره کشور می‌انجامد اما با این وجود شیطان و نفس وجود دارند و در جایی که این دو هستند امر به معروف و نهی از منکر باید صورت بگیرد.

سرلشگر فیروزآبادی ادامه داد: آتشی که در جان نواب افتاد از تکلیف بود و چون برای خداوند قیام کرد خدا نیز او را یاری کرد.

وی گفت: فدائیان اسلام بسیار بزرگ هستند وصدای اذان و الله اکبر آنان بود که صدای گلوله را پوشاند و همین الله اکبر موجب فرار شاه از ایران شد.


پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام

 

 

افزودن نظر