برگزیده آخرین اخبار

آيت‌الله مكارم‌شيرازي: فداييان اسلام در طول تاريخ انقلاب خوش درخشيده‌اند چاپ فرستادن به ایمیل
    به گزارش پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام ، آيت‌الله ناصر مكارم‌شيرازي عصر ديروز در ديدار با ستاد بزرگداشت شهيد نواب صفوي با اشاره به اينكه فداييان اسلام در زمان خفقان،‌ درخشيده‌اند، اظهار كرد: فداييان اسلام توانستند خفقان جامعه را بشكنند. این مرجع تقليد با بيان اينكه فداييان اسلام در طول تاريخ انقلاب خوش درخشيده‌اند، گفت: گذر زمان در برخي از مواقع سبب فراموشي مي‌شود اما بايد با برگزاري مراسم يادبود سعي كنيم اين يادبودها را زنده نگه‌داريم.

 

اين مرجع تقليد با اشاره به اينكه نام بردن از حكومت اسلامي جرم بزرگي از نظر رژيم طاغوت بود، گفت: با ذكر «الله‌ اكبر» شهيد نواب صفوي به شهادت رسيد و خداوند ايشان و شهدا را قرين رحمت خود كند.

آيت‌الله مكارم‌شيرازي تصريح كرد: نامه‌اي را در زمان رژيم طاغوت نوشتيم و همه علما و مراجع آن دوران امضا كردند اما متاسفانه به دليل برخي جريانات اين نامه به دست آيت‌الله بروجردي نرسيد.

وي با اشاره به اينكه شهادت برخي از افراد بيش از حيات آنان مورد اهميت است، گفت: شهادت شهيد نواب صفوي بيش از زمان حياتشان مورد اهميت است و گذر زمان در برخي از مواقع سبب فراموشي مي‌شود اما بايد با برگزاري مراسم يادبود سعي كنيم اين يادبودها را زنده نگه‌داريم.

استاد حوزه علميه قم خاطرنشان كرد: مردم مسلمان با برگزاري مراسم روز عاشورا سعي دارند تا حماسه حسيني را زنده نگه‌ دارند و اين حماسه نسل به نسل در ميان مردم ادامه داشته باشد.

آيت‌الله مكارم‌شيرازي با اشاره به ساخت حسينه‌اي با نام شهيد نواب صفوي گفت: از سازندگان اين حسينه بايد تقدير و تشكر كرد.


پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام

 

 

افزودن نظر