برگزیده آخرین اخبار

سرلشكر فيروزآبادي:صداي اذان فدائيان اسلام و الله‌اكبر آن‌ها در لحظه اعدام، پيش‌زمينه غريو الله‌اكبر ۲۲ بهمن شد چاپ فرستادن به ایمیل
به گزارش پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام ، رئيس ستادكل نيروهاي مسلح با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب به شهيد نواب‌صفوي تصريح كرد: اينكه رهبر معظم انقلاب نواب‌صفوي را پيشاهنگ مبارزه مي‌داند، مهر محكمي بر گراميداشت، تأثير رشادت‌ها و شهادت ايشان است.    

 

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب به شهيد نواب‌صفوي تصريح كرد: اينكه رهبر معظم انقلاب نواب‌صفوي را پيشاهنگ مبارزه مي‌داند، مهر محكمي بر گراميداشت، تأثير رشادت‌ها و شهادت ايشان است.

 

سرلشكر فيروزآبادي با اشاره به غربت نواب‌صفوي در قبرستان وادي‌السلام بيان كرد: بايد در كنار مقبره آن يك مدرسه علميه باشد تا به واسطه آن كسب علم و فيض شود.

 

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح با بيان مسئله تروريزم تأكيد كرد: در حال حاضر عده‌اي در گوشه و كنار جهان راه افتادند و مردم عادي را به قتل مي‌رسانند كه اين تروريزم است و تروريزم از منظر اسلام محكوم است.

 

alt
 

 

 

سرلشكر فيروزآبادي افزود: ما قتل‌عام مردم را محكوم مي كنيم حال اين قتل عام در ايران يا پاريس باشد تفاوتي ندارد. اسلام با كشتن بدون دليل مردم مخالف است.

وي با اشاره به مبارزات نواب‌صفوي تصريح كرد: در آن شرايط نواب‌صفوي با حذف برخي از افراد سعي كرد دين را حفظ كند. حتي در زمان ملي شدن صنعت نفت فدائيان اسلام وارد عمل شدند كه حركت آن‌ها بركات زيادي را براي اسلام و ايران به همراه داشت.

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح با اشاره به حضور سيدحسن مدرس در مجلس تأكيد كرد: مدرس شخص با نفوذي بود كه در زمينه قانون‌گذاري و تحولات سياسي تلاش زيادي داشت اما نواب‌صفوي در بسيج‌كردن مردم و به ميدان‌آوردن آن‌ها تلاش ويژه‌اي داشت كه رهبر معظم انقلاب بارها به آن اشاره كرده است بنابراين طلاب بايد كنار آرامگاه نواب حاضر شوند و با راز و نياز با او از وجود نواب طلب خير كنند.

سرلشكر فيروزآبادي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه صداي اذان فدائيان اسلام و الله‌اكبر آن‌ها پيش‌زمينه غريو الله‌اكبر ۲۲ بهمن شد، خاطرنشان كرد: آن‌ها والامقام‌هايي هستند كه مشعل انقلاب را روشن كرده و امام خميني (ره) مخزن انقلاب را روشن كرد.

وي تصريح كرد: فدائيان اسلام تيرباران شدند اما فكر نهضت روحي آن‌ها گسترش داشت و سينه به سينه چرخيد تا انقلاب ۴۲ و انقلاب اسلامي و جنگ ۸ ساله را ادامه دهد.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: نبايد در جامعه اسلامي افرادي حضور داشته باشند كه خط و مرز انقلاب را بشكنند و طلاب و روحانيون نبايد در برابر اينگونه افراد سكوت اختيار كنند.

سردار سرلشكر سيد حسن فيروزآبادي با اشاره به اينكه خداوند به شهداي فدائيان اسلام فضيلت داده است اظهار كرد: در تمام دعاهاي خود بايد از خداوند بخواهيم كه به ما نيز فضيلت جهاد را اعطا كند.

وي افزود: بايد ياد شهدا را بزرگ بداريم زيرا كه رهبر معظم انقلاب بارها در سخنان خود بر اين امر اشاره كرده‌اند و از سوي ديگر ايشان شهيد نواب‌ صفوي را از پيشاهنگان انقلاب خوانده‌اند.

alt
 

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به اينكه شهيد نواب‌ صفوي مقبره گمنامي دارد، گفت: شهيد نواب‌ صفوي در لباس روحانيت راهبرد اصلي جنگ را مطرح كرد.

فيروزآبادي تصريح كرد: شهيد نواب‌ صفوي معتقد بود كه هر فردي كه در مسير تجاوز به ايران در اداره كشور فعاليتي داشته باشد بايد به حكم خداوند او را مجازات كرد.

وي تصريح كرد: روحانيون و طلاب بايد با عشق وارد دنياي طلبگي بشوند و عشق را مي‌توانند از شهيد نواب‌ صفوي بياموزند.

فيروزآبادي خاطرنشان كرد: طلاب براي اينكه در جامعه حضور داشته‌ باشند بايد الگويي مانند شهيد نواب صفوي داشته باشند تا بتوانند در ميان مردم تاثيرگذار باشند.

وي با اشاره به اينكه كراوات و كلاه را دشمنان در ميان جوانان پيش از انقلاب رواج داده بودند گفت: شهيد نواب صفوي بارها در سخنان خود از جوانان خواسته بودند كه غلام و برده دشمنان نباشند.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح بيان كرد: دشمنان كه سعي دارند منافع كشور را از بين ببرند بايد كشته شوند و سزاوار مرگ هستند كه اين عمل يك مبارزه جهادي و عقلاني است.

فيروزآبادي با اشاره به اينكه امروز دنيا با پديده تروريسم مواجه شده است گفت: برخي از افراد مردم بي‌گناه و بي‌آزار در سراسر دنيا را به دليل اينكه اعتقاد آنان با آنها سازگار نيست را مي‌كشند و اين افراد تروريست هستند و بايد آنان را محاكمه كرد زيرا كشتن فرد بي‌گناه، جرم است و سزاي اين افراد جهنم است.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به اينكه برخي از افراد در زمان رژيم طاغوتي سعي در رسميت بخشيدن بهائيت در جامعه اسلامي داشتند گفت: فدائيان اسلام هيچگاه اجازه دخالت و ورود دشمنان را امور كشور ندادند و تمام فعاليت‌هاي فدائيان اسلام داراي بركات و آثار مهمي در انقلاب اسلامي بود.

فيروزآبادي تصريح كرد: حركت شهيد نواب‌ صفوي براي امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب بسيار مهم و با ارزش بوده است.

وي يادآور شد: شهيد مدرس در امور قانونگذاري و مجلس يك تحول انقلابي را به وجود آورد اما شهيد نواب‌ صفوي جمعيت ايران را براي مبارزه با رژيم طاغوت به ميدان آورد.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح خاطرنشان كرد: طلاب و روحانيون حوزه‌هاي علميه بايد با زندگي و فعاليت‌هاي شهيد نواب‌ صفوي آشنا شوند و از سوي ديگر نبايد در جامعه اسلامي افرادي حضور داشته باشند كه خط و مرز انقلاب را بشكنند و طلاب و روحانيون نبايد در برابر اينگونه افراد سكوت اختيار كنند.

فيروزآبادي با اشاره به اينكه افراد بايد نسبت به ولايت فقيه و آرمان‌هاي انقلاب احساس مسئوليت كنند گفت: اگر دو نفر در ميان مردم حضور داشته‌ باشند كه نسبت به آرمان‌هاي انقلاب حساس باشند ديگر هيچ فردي نمي‌تواند در برابر آنان به آرمان‌هاي انقلاب توهين كند.

وي بيان كرد: در هر جامعه‌اي كه شيطان و نفس وجود داشته باشند بايد فريضه امر به معروف و نهي از منكر نيز در جامعه وجود داشته باشد كه شهيد نواب‌ صفوي و همرزمانشان در اين راستا فعاليت‌هاي جدي داشتند.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: شهيد نواب‌ صفوي خالصانه در مسير جهاد فعاليت كردند و در اين راستا به خوبي از آرمان‌هاي انقلاب دفاع و ايستادگي كردند.

فيروزآبادي تاكيد كرد: شهيد نواب‌ صفوي و همرزمانشان با صداي الله اكبر صداي گلوله را خاموش كردند و صداي الله اكبر اين شهدا سبب فرار شاه از كشور شد تا جمهوري اسلامي ايران در تمام كشور حضور داشته باشد.

alt


پایگاه خبری جمعیت فدائیان اسلام

 

 

افزودن نظر